Robert Silverberg “Valentine Pontifex”


pontifMingi osa aborigeensetest kujumuutjate rassist tahab oma koduplaneedi võõrilmlastest, sh inimestest puhastada. Nende sammud on igavesti vastikud, näiteks loovad nad haigusi, mis hävitavad viljasaake. Enne kui valitseja Valentine ja tema lähikond midagi aru saab, ongi Majipoor kriisis ja üleplaneediline mitme tuhande aastane rahuriik variseb ja laguneb.

Kõige selle taustal tundub Valentine’i tegevus nii tema kaaslastele kui ka lugejale üsna ebapädev. Ta kuulutab teise osa peategelase, noore ja madalast soost Hissune oma asetäitjaks ja kaob väikese saatjaskonnaga retkele. Seda hetkel, kui Majipoor vajaks kindla käega, kõigi poolt tunnustatud ja kogenud juhti. Oleks vaja sõjaväge, aga Valentine paistab arvavat, et samasugune vägivallatu ja hipilik mittemidagitegemine, mis ta esimeses osas troonile tagasi tõstis, töötab ka nüüd.

Kolmest osast nõrgim, aga tuleb arvestada, et kaks esimest osa olid ülihead. Maailm oli endiselt väga köitev, elav ja värvikas. Lihtsalt lugu, mida see osa jutustas, ei pannud kuidagi kaasa elama.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s